…У тій жорстокій веремії
Ви до кінця тримали бій
І пронесли свої надії
Крізь вогнецвіт своїх надій…
В історії нашого народу є чимало скорботних дат, спогади про які щоразу пронизують серця гострим болем. Одна із таких дат – 26 квітня 1986 року. Це одна із найжахливіших катастроф в історії людства, ім’я якій – Чорнобиль, що понівечила людські долі, багатьох забрала у вічність.
У Багринівській ЗОШ був проведений виховний захід щодо вшанування пам’яті тим трагічним подіям та подвигу ліквідаторів, які ціною власного життя врятували Україну і світ від атомного лиха.
Метою даного заходу було зацікавити учнів подіями того часу, уявити
для себе таку жахливу ситуацію; навчити їх любити те, що вони роблять, проявити любов до всього оточуючого; виховати повагу до всього людства.
Чорнобиль – це передусім велика людська трагедія, епіцентр якої
залишається на нашій українській землі, це жорстоке і безкомпромісне попередження людству, адже Чорнобиль поламав життя мільйонів людей.
Чорнобиля гіркий полин На серце ліг незримо й тяжко, І плине над землею дзвін Із тихим стогоном протяжно. Страшна трагедія, яка сталася 26 квітня 1986 року відкарбувалася назавжди в історії нашої держави. Ми незабудемо ті дні ніколи, адже ми були частиною тієї історії. З сумом та жалем згадуємо минуле. День трагедії на Чорнобильській АЕС поділив історію України на “до” і “після” та назавжди змінив долі людей. Масштаби цієї катастрофи відгукнуться нам через століття. Саме це все ми, як педагоги маємо донести до учнів. З метою розширити знання дітей про Чорнобильську трагедію, наголосити про потенційну небезпеку радіації для усього живого, розповісти про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, показати, що чужої біди немає, було проведено ряд заходів у нашій школі, присвяченим Чорнобильській трагедії. У них взяли участь всі вчителі та учні, адже байдужих до цього горя бути не може.